John Frederic Daniell

John Frederic Daniell urodził się 12 marca 1790 w Londynie . Był synem adwokata , w Londynie  zdobył wykształcenie w " prywatnej szkole " , i jest absolwentem Uniwersytetu w Oxfordzie. Daniell działa , opuszcza uniwersytet na rzecz cukrowni należącej do członka rodziny , i tam usprawnia proces . Został profesorem fizyki na Uniwersytecie w Edynburgu , w wieku 23 lat i został wybrany Fellow Royal Society w Londynie w 1823 roku .

Daniell jest chemikiem z Uniwersytetu podejmuje badania w meteorologii i tworzy higrometr kondensacyjny w 1820 roku , i rejestrator Pirometr w 1830 roku. W tym samym roku zbudował barometr wodny w holu Royal Society . Daniell projektując nową metodę produkcji żywicy , oświetlenie gazowe i terpentyny , używany przez pewien czas w Nowym Jorku .

Jest pierwszym w 1831 roku profesorem chemii nowo założonym  College , a w 1836 roku wynajduje  komórki baterii  , mocniejsze i bardziej bezpieczne niż stos fotowoltaiczny . Aby to zrobić , usuwa część wodorową tworzenia energii elektrycznej , aby rozwiązać problemy , jakie stwarzają istniejaca  polaryzacja baterii .

Autor wielu książek o meteorologii czy filozofii chemicznej , John Frederic Daniell otrzymał wiele nagród uznających jego wkład do nauki :medal Rumford ,Copley Medal i medal Royal , oraz  księżycowy krater nazwany jego nazwiskiem . Daniell zmarł 13 marca 1845 na udar mózgu .