Frederick George Abberline

Frederick George Abberline urodził się w 1843 roku jako syn rymarza który był również lokalnym politykiem . Jego ojciec zmarł, gdy Abberline maił 6 lat , a jego matka wychowywała go razem z jego trojga rodzeństwem. Pracował jako zegarmistrz, do 1863 roku , kiedy opuścił dom i wstąpił do policji państwowej na swoje 20 urodziny . Dwa lata później został awansowany do stopnia sierżanta . Kolejne dwa lata później spędził większość roku badając działanie irlandzkiej organizacji wyzwoleńczej w Londynie . W 1873 roku został awansowany na inspektora , a wkrótce po awansie został przeniesiony do inspektoratu w dzielnicy Whitechapel . W 1878 roku został mianowany inspektorem w Wydziale Śledczym  Whitechapel . W 1887 roku  z Whitechapel został przeniesiony do inspektoratu na ulicy Whitehall bezposrednio przed przniesieniem do  Głównego Urzędu Scotland Yardu by awansować na najwyższego rangą Inspectora na początku 1888 roku. Po zabójstwie Mary Ann Nichols, w dniu 31 sierpnia 1888 roku Abberline został przeniesiony z powrotem do Whitechapel by tam wykorzystać jego duże doświadczenie w dziedzinie zabójstw. Prowadził z powodzeniem to dochodzenie zwanym później  sprawią morderstw  Kuby Rozpruwacza. W 1889 roku został właczony  w śledztwo w sprawie skandalu Cleveland Street. W lutym 1892 roku odszedł z policji . Był zaangażowany w pracę sledczą  prywatnej  Agencji Pinkertona jako detektyw , gdzie kontynuował pracę przez następne dwanaście lat. W 1904 roku przeszedł na emeryturę która spędził w Bournemouth. W życiu prywatnym W 1868 roku ożenił się ze swoją pierwszą żoną , Martą Mackness , która zmarł dwa miesiące później na gruźlicę . W 1876 roku poślubił swoją drugą żonę, Emmę Beament , z którą był aż do śmierci przez  50 lat . Zmarł pod koniec 1929 roku w Bournemouth w wieku 86 lat z przyczyn naturalnych .

Niestety nie jego wspaniała kariera jako policjanta była tym co rozsławiła jego imię. Brał udział w głośnym dochodzeniu w poszukiwaniu zabójcy kobiet znanego później jako Kuba Rozpruwacz.Pozostał popularny z wielu powodów . Nie był pierwszym seryjnym mordercą , ale był chyba pierwszym który  pojawia się w dużej metropolii, w chwili, gdy była ona obiektem przemian społecznych . Rozpruwacz  pojawił się również , w okresie gdy zachodziło  ogromne zamieszanie polityczne zarówno liberałów jak i reformatorów społecznych , a także gdy Irlandczycy rozpoczęli używać  zbrodni do własnych celów . Codziennie działalność grupy dochodzeniowej  była publikowana w gazetach . Pisano jakie były wyniki dochodzeń i działań podejmowanych przez policję .Opisywano odzucia ludzi mieszkających w East End  , które obwiniały grupy społeczne za wydarzenia . Te wydarzenia seryjnych morderstw były dla prasy nowym doswiadczeniem którego nigdy nie doswiadczali. W wyniku tych sprawozdań prasowych była   częściowo odpowiedzialnyaza stworzenie wielu mitów otaczających Rozpruwacza Storzyła ona z  zabójcy kobiet  w "człowieka potwora" , który stał się jednym z najbardziej romantycznych postaci w historii .  Kuba Rozpruwacz  nigdy nie został złapany a tajemnica która otacza tego zabójce , jest  zarówno dodatkiem  do wielu romantycznych powieści jak i tworzy zagadki intelektualne , ktore ludzie wciąż chcą rozwiązać .

W 1929 roku został opublikowana pierwszaj książki w języku angielskim o Rozpruwaczu. Raz jeszcze spowodowała ona rosnące zainteresowanie morderstwem. Rozpruwacz pojawiał się w  dziełach literatury faktu i powiesciach np. lokatora Alfreda Hitchcocka  .Zainteresowanie Rozpruwaczem stało się zjawiskiem kultowym , które tak naprawdę nigdy nie opuściło mediów a  zaczęło się w 1950 roku. Dan Farson zrobił telewizyjny program o Rozpruwaczu na podstawie  odkrytych wersji protokołów McNaghten . Pierwsze naprawdę dobre książki zaczęły być publikowane w 1960 roku , takie jak Toma Cullena Jesień Terroru i Robina Odellac Kuba Rozpruwacz  rzeczywistość i fikcja . Zainteresowanie Kubą Rozpruwacza eksplodowało w 1970 roku , kiedy nowa teoria została opublikowana w której wnuk królowej Wiktorii , książę Albert Victor, książę Clarence i Avondale, został uznany za  Rozpruwacza . Podobnie jak fikcyjna postać Sherlocka Holmsa , w 1970  Kuba został sławny. Przez  dziesięć lat , przez które  zabawne , ale w oczywisty sposób absurdalne teorie spiskowe tłumaczyły  kim na prawdę był Rozpruwacz . Wątki  obejmujące masonów , lekarzy sądowych, oraz złowrogie postacie z organizacji okultystycznych , zostały przedstawione  przed społeczeństwem jako własciwe rozwiązanie .Donald Rumbelow  wystawił kompletną dokumentację nt. morderstw Kuby Rozpruwacza dla szerokiej publiczności . W 1980 roku na fali książek wydanych  na stulecie morderstw w Whitechapel zagubione  dowody zostały zwrócone anonimowo na policję w których znaleziono notatki na  Andersona . Behavioral Science Unit FBI  wykonało  przestępczy profil a aspekty morderstwa zostały omówione w różnych czasopismach profesjonalnych . W 1990 , pojawiły się dwie nowe książki , które są podstawowymi publikacjami dla ludzi, którzy są zainteresowani morderstwami Rozpruwacza .